Переключиться на мобильную версию

Американські вчені уточнили корисні властивості червоного вина

Американські вчені уточнили механізм лікувальної дії активного компонента червоного вина.
Вчені продовжують досліджувати вплив ресвератролу на організм
Вчені продовжують досліджувати вплив ресвератролу на організм
AP

Як повідомляє EurekAlert!, метаболізм ресвератролу вивчили група фахівців під керівництвом Девіда Сінклера (David Sinclair) з Гарвардського університету. Звіт про дослідження опублікований в журналі Cell Metabolism.

Попередні дослідження ресвератролу показали, що біологічні ефекти речовини обумовлені активністю гена SIRT1. Він кодує фермент із сімейства сиртуїнів, що регулюють багато ключових функції організму, в тому числі відповідальні за біологічне старіння.

Фармацевтична компанія Sirtis почала пошуки штучних аналогів, які за ефективністю можуть зрівнятися з компонентом червоного вина. Однак фахівці компанії призупинили дослідження, припустивши, що речовина може задіяти одразу кілька молекулярних механізмів.

Група Сінклера провела серію експериментів на лабораторних мишах. Дослідникам вдалося вивести лінію тварин, у яких були відсутні гени SIRT1.

За результатами дослідження, у звичайних мишей, що одержували ресвератрол, спостерігалися підвищення швидкості утворення мітохондрій і посилення їх функції, а також зростання вмісту коферменту нікотинамідаденіндінуклеотида (НАД) в м'язовій тканині. Ці ефекти, зумовлені активністю SIRT1, не спостерігалися у тварин, позбавлених зазначеного гена.

Крім того, Сінклер і його колеги з'ясували, що прямий вплив на ген SIRT1 чинять тільки невеликі дози ресвератролу. Однак цей ген є ключовим для прояву біологічних ефектів будь-яких доз речовини.

Раніше вчені дійшли висновку, що ресвератрол, який міститься в шкірці і кісточках червоного винограду, покращує метаболізм у чоловіків, які страждають від ожиріння.

Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (1)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 300 символов
Moveton    03.05.2012, 09:54
Оценка:  0
Moveton
Часом, не винна компанія замовила дослідження, як це вже бувало?)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь